0 800 333 331
 

Лікування прикусу в стоматологічному центрі «Люкс» — рекомендації ортодонта.

Лікування прикусу в стоматологічному центрі «Люкс» — рекомендації ортодонта.

Важливо пам’ятати, що правильний прикус і рівне розміщення зубів — це показник здоров’я і запорука успіху в сучасному світі.

Сьогодні, у зв’язку із зростанням добробуту суспільства та вимог до зовнішнього вигляду, ортодонтична допомога стала більш затребуваною і доступною.
Лікар-ортодонт займається виправленням нерівно розташованих зубів, вирівнюванням неправильної форми й розміру зубних рядів та нормалізацією прикусу.

Лікувати зубощелепні аномалії можна в будь-якому віці. Існують свої особливості при лікуванні дітей, підлітків і дорослих пацієнтів, однак, починати ніколи не пізно. Щойно у малюка прорізалися молочні зубки, його вже можна показати ортодонту. Лікар-ортодонт, провівши обстеження, зможе вчасно запобігти розвитку патології, порекомендувавши профілактичні апарати, дати потрібні рекомендації або призначити лікування.

Слід зазначити, що існує період формування зубощелепної системи, коли втручання лікаря-ортодонта не завжди виправдане, а в деяких випадках може й нашкодити.
Нерідко, на консультації зустрічаємо дітей з порушенням носового дихання. Дуже прошу батьків звертати увагу на те, як дихає ваша дитина!

Якщо ротом, то треба вирішувати питання щодо відновлення носового дихання, цим займається лікар отоларинголог (ЛОР). Ризик виникнення зубощелепних деформацій і порушень прикусу при цьому дуже високий.
У разі відновлення носового дихання на ранніх термінах формування оклюзії, можлива саморегуляція змін, в іншому ж випадку буде потрібне ортодонтичне лікування із застосуванням пластинкових апаратів або незнімної техніки (брекет-системи).

Одним із найефективніших засобів лікування неправильного прикусу та викривлених зубів є брекет-системи — це своєрідні замочки, які приклеюють на зуб за допомогою спеціального клею і з’єднують дугою. Зазвичай, брекет-системи встановлюють для лікування прикусу та викривлення зубів у дорослих та підлітків. У період активного розвитку дитини частіше використовують знімні та незнімні апарати (пластинки). Завдяки розвитку ортодонтії сучасні брекети майже непомітні на зубах і вони не псують естетичного вигляду посмішки.
Брекети можна встановлювати лише на цілком здорові зуби. Перед цим необхідно провести професійну чистку, усунути наліт, зубний камінь і пролікувати карієс.

Тривалість носіння брекетів визначає лікар-ортодонт для кожного окремого випадку, проте, середній термін — півтора року.
Види брекет-систем
Існує неймовірно багато видів брекетів і кожен з них має свої переваги та недоліки.

Пацієнт може вибрати брекети з такого матеріалу та цінової категорії, яка найкраще підходить його потребам і можливостям. Встановлення, контроль за носінням та зняття брекет-систем може проводитися лише професійним лікарем-ортодонтом.
• Лігатурні брекети.

У таких системах брекет кріпиться до дуги еластичною гумкою.
• Самолігатурні брекети. Їхньою значною перевагою, у порівнянні з лігатурними, є відсутність еластичної гумки, яка важко вичищається і швидко вбирає наліт. До того ж, самолігатурні брекети трохи скорочують термін лікування. Вони наявні у кількох варіантах: керамічні та металеві.
• Брекети металеві. Їх перевагою є ціна, дещо нижча, у порівнянні з керамічними. Вони більш помітні на зубах, проте, є надійними та довговічними.
• Брекети керамічні. Їх ще називають естетичними, або ж прозорими брекетами. Керамічний матеріал підлаштовують під колір зубів, що робить систему майже непомітною на зубах.
У нашій клініці, для фіксації брекетів ми використовуємо матеріал з фтором. Це не лише не шкодить зубам, але й запобігає утворенню карієсу та укріплює зубну емаль.
Використовуємо тільки сертифіковані брекет-системи.
Після зняття брекетів пацієнту призначають знімний ортодонтичний апарат (капи, або ж елайнери), який підтримує довготривалий ефект і запобігає поверненню зубів у попереднє, викривлене положення. Також, під час ретенційного періоду можуть використовуватися незнімні ретейнери, які кріпляться з внутрішньої сторони зубів. Капи, і подібні конструкції, зручні у використанні: не заважають їсти, говорити і чистити зуби.

Мета нашої роботи — якісне та сумлінне виконання кожного етапу: від діагностики та планування лікування, до кінцевого результату. З огляду на бажання пацієнта, можливий компромісний варіант лікування.
Слід пам’ятати, що деформацію легше і дешевше попередити, ніж лікувати.
Ми завжди готові допомогти у вирішенні вашої проблеми, розібратися в конкретній клінічній ситуації і надати допомогу.