0 800 333 331
 

Тривимірне пломбування кореневих каналів

Тривимірне пломбування кореневих каналів

Ера комп’ютерних технологій вже давно добралася до стоматології. Чому в цій галузі медицини технології 3D розвиваються так швидко? Відповідь лежить на поверхні: проблеми із зубами мають всі, але багато людей звикли ігнорувати лікування тому, що боляче. Добре, що часи змінились і революційне обладнання робить візит до лікаря не тільки безболісним і комфортним, але й цікавим.

Сьогодні в стоматології використовують велику кількість методів пломбування кореневих каналів. Представляємо вам один із таких методів, а саме — пломбування термомпластифікованою гутаперчею – що є яскравим прикладом дотримання принципу тривимірності простору.

Не менш ефективним досягненням у стоматології вважається лікування лікування під мікроскопом. Завдяки високотехнологічним операційним мікроскопам діагностика та робочий процес значно прискорюються й роблять його більш комфортним, як для пацієнта, так і для лікаря. Під час ендодонтичного лікування , подальший прогноз для хворого зуба залежить не тільки від правильної обробки кореневих каналів, а й від герметичності запечатування каналу. Щоб забезпечити надійну обтурацію, в ендодонтичному кабінеті стоматологічного центру “Люкс“ проводять інжекторне пломбування кореневих каналів зубів. Це такий метод заповнення каналу, за якого, в порожнину, спеціальним пістолетом, під тиском, вводять розігріту пластичну гутаперчу, що дозволяє нам провести 3D-герметизацію та запечатати не лише основний канал, але й всю систему переферичних канальців.

Успішне лікування кореневих каналів забезпечується такими трьома факторами:

  1. Виявлення всіх каналів та максимально якісна механічна обробка.
  2. Стерилізація кореневих каналів, завдяки вимиванню спеціальними розчинами.
  3. Тривимірне пломбування розігрітою пластифікованою гутаперчею, для герметичного закриття всіх каналів.

Останніми роками все більше наукових робіт в стоматології присвячено тому, що всього 10% каналів не мають відгалужень. Тобто, кореневий канал, як гілка дерева, має безліч додаткових канальців.

Незаповненість таких канальців, як правило, призводить до постпломбувального болю, формування патологічних процесів на верхівці кореня, руйнування періодонта та подальшого видалення зуба.

Хороший довгостроковий прогноз, після проведеного ендодонтичного лікування в нашому кабінеті, зумовлюються сукупністю таких факторів:

-використання ізоляції кофердам, для досягнення максимальної чистоти робочого поля та попередження потрапляння лікарських розчинів в порожнину рота та комфорту пацієнта;

-всі маніпуляції здійснюються під контролем найсучаснішого стоматологічного мікроскопа Leica;

-створення доступу до кореневих каналів, із максимальним збереженням здорових тканин зуба та видалення всіх інфікованих тканин, проводиться із використанням мікроскопа;

-виявлення всіх кореневих каналів, як із звичним розташуванням усть, так і з дуже нетиповим, знайти які без збільшення просто неможливо (так, наприклад, у верхніх молярах у 80-85% є 4 кореневих канали);

-обробка кореневих каналів проводиться механічними ротаційними інструментами, що дозволяє надати каналу максимально округлої, правильної форми та пройти найскладніші за конфігурацією, кореневі канали. Всі вони мають неправильну форму (як в поперечному перерізі, так і вздовж всього кореня), тому неможливо якісно забрати всі залишки нерва і запломбувати кореневий канал на всю довжину, попередньо не надавши йому округлої форми;

-використання різних антисептичних розчинів, у великих кількостях, із поєднанням ультразвуку, для максимально якісного очищення та вимивання всіх інфікованих тканин та продуктів розпаду, з усіх, навіть найменших канальців зуба, для досягнення максимальної стерильності;

-пломбування кореневих каналів матеріалами перевіреними часом, прийнятими у світі, з дотриманням усіх стандартів якості. Вони є:

– біологічно інертними;

– не токсичними;

– не забарвлюють тканини зуба в рожевий чи інші кольори;

– не розсмоктується з часом;

– рентгеноконтрастні (чітко видно як запломбований зуб).

-такий метод пломбування дає можливість провести повне лікування зуба, тобто – поставити постійну пломбу за одне відвідування, адже не потрібно чекати на застигання матеріалу, як при використанні інших методик обтурацій кореневих каналів.

Безумовно, нові технології — це прогрес, але вони не працюватимуть самі по собі. Вони потребують нових навичок, нових рішень, більш кваліфікованого персоналу. Ми не боїмося змінюватись і завжди йдемо в ногу з часом. Ми постійно вдосконалюємось, відвідуючи семінари та курси для підвищення кваліфікації, і можемо гарантувати відмінний результат кожному пацієнту.

Звертайтесь м. Коломия, вул. Театральна 5/2, стоматологічний центр “Люкс“, лікар-стоматолог Ільків Роман Степанович, тел. 095-691-65-51